הטכנולוגיה

טכנולוגיית ההדברה האלקטרונית

שיטת האולטרא סאונד

תחום התדרים אותם שומעים בעלי החיים הוא לעיתים קרובות רחב יותר מאשר בני האדם, לכן יכולים בעלי החיים לשמוע צלילים אותם בני האדם אינם שומעים.
המכשירים, "מרחיקי המזיקים" העובדים בשיטת האולטרא סאונד, משדרים גלי קול אשר אינם בטווח התדרים אותם שומעים בני האדם. עם התקנת המכשירים והפעלתם, בעל החיים שברצוננו להרחיקו, חש שסביבת החיים שלו השתנתה ומחפש את דרכו החוצה.
גלי האולטרא סאונד משודרים לכל הכיוונים, בדומה לאור המופץ ממנורה. גלי הקול מתנפצים ומוחזרים מחפצים "קשיחים" (קירות, רהיטים, חלונות וכו'), ויוצרים שכבה אקוסטית, שממלאת בצלילים את המתחם המוגדר. פעולה זו עוזרת לפיזור גלי הקול בשטח בו ממוקם המכשיר.
השרטוט מסביר בפשטות את עקרון התקנת המכשיר בחלל מסויים. כיוונו של המכשיר לכיוון מרכז החלל ושבירת גלי הקול על חפצים קשים, דוגמת קירות.

השיטה האלקטרומגנטית

מערכת זו מיועדת להרחקת נמלים ומזיקים אחרים.
בכדי להתמצא בשטח, משתמשות הנמלים בשדות מגנטים חשמליים הנוצרים ממערכות החשמל הקבועות הקיימות במבנים.
"מרחיק הנמלים" משבש את השדות האלקטרומגנטים הקיימים בשטח בו הוא מותקן. פעולה זו גורמת לנמלים לעזוב את השטח ולחפש נקודת ייחוס חדשה לצורך התמצאות.
מכשיר זה, אינו פוגע או מפריע לפעולות המכשירים החשמליים הקיימים בבית, ואינו משפיע על בני האדם.
השימוש באלקטרומגנטיזם לשאר המזיקים, נעשה ע"י הפצת גלי הקול בתוך רשת החשמל. שימוש במכשירים מהסוג הזה, נעשה בבתי עץ, חללים כפולים (גבס ודומיו) ועוד. 

שיטת הסאונד

לבעלי חיים עם יכולת שמיעה נמוכה, משתמשים במכשיר המשדר גלי קול בעלי תדר נמוך יותר.
ב"מרחיק היונים": מותקנת מערכת המשדרת צלילים אינטנסיביים אשר עוצמתם ניתנת לכיוון ע"י המשתמש.

שימוש בויברציות

שיטה זו מיועדת להרחקת חולדים החיים במחילות תת קרקעיות. המכשיר הנעוץ בקרקע, משדר ויברציות לשטח מוגדר.
החולד הנמצא בשטח זה, חש בויברציות מטרידות ונאלץ לעזוב את המקום. 

שימוש בתאורה 

שימוש באלמנטים שונים של תאורה, מיועד להרחקת ציפורים ויונים מסוגים שונים.
מערכות אלקטרוניות אלו, יודעות לגלות תנועה או נפח. עם הגילוי, הן מפעילות תאורה חזקה לזמן קצר, וגורמות לבהלה אצל בעלי הכנף. באמצעות טכנולוגיה זו, בעלי הכנף הנ"ל, אינם מצליחים ללמוד את הבעיה, ונאלצים לעזוב את המקום.