הרחקת יונים

הרחקת יונים השוק העולמי משקיע הון תועפות, בניסיונות התמודדות עם בעיית יונים, שהיא מגיפה עולמית. מדינות וערים רבות מממנות טיפולים חדשניים, בניסיון להרחיק יונים. לדוגמה, בכיכר טרפלגר בלונדון התבצעו ניסיונות שונים, כמו בזים שהובאו לכיכר כדי להבריח יונים, מגוון חומרים שפוזרו מסביב ואיסור על המבקרים להאכיל יונים, כאשר האכלה זו הפכה למנהג רב שנים. יש בעיה דומה בכיכרות נוספות באירופה.

יונים הן בעלות יכולת למידה. מסיבה זו, הן מתגברות על מכשולים רבים וניסיונות להרחיקן ממקומות הקינון האהובים עליהן. הן הפכו למטרד בבתים פרטיים היות שהן מתמקמות על הגגות, מעל פירים, מנועי מזגנים ועוד. גם במגזר העסקי ובמגזר החקלאי סובלים מהיונים, הגורמות לשפע של פסולת, לכלוך והעברה של טפילים, דרך הלשלשת. 

לאחר בדיקה ונסיון רב שנים אנו מודיעים כי מערכת הרחקת היונים היעילה ביותר היא "פסי דריכת הלם" 

זה אומר שאיכן שממוקם פס הדריכה אין עמידה או קינון של יונים או כל בעל כנף אחר ...

כדי להרחיק יונים בשיטה זו, יש להתקין מערכת אלקטרוניות ממוחשבת , המיוצרת בישראל .מערכת זו יודעת לשלוח הלם חשמלי קל המונע עמידת יונים ובעלי כנף אחרים , המסמנים את המקום כמקום עויין ומחפשות מקום אחר לעמוד בו.

ההתקנה יכולה להיתבצע על ידי חובב או טכנאי מוסמך של החברה , המתאים את המערכת לשטח הנגוע.

כדי להרחיק ביעילות את היונים. ומכיוון שיונים מסתגלות במהירות למצבים חדשים, יש צורך ביצירתיות וחדשנות. מערכות ההדברה האלקטרונית מונעות מהיונים להסתגל למצב החדש ושומרות על השטח נקי מהן לזמן רב. יתרון משמעותי נוסף-המערכת פועלת באופן אוטומאטי ומתאימה במיוחד למקומות עם גישה קשה או מורכבת (לדוגמה, על גגות). 

חברתנו שוקדת באינטנסיביות ומפתחת חידושים במערכות להרחקת יונים ומזיקים אחרים, הכוללים אלמנטים שונים להרחקה והפחדה, חסימות באמצעים מגוונים, חומרים חדישים. כל הפיתוחים שלנו מבוססים על פיתרון נקי מחומרים מסוכנים (כגון רעלים, שיזיקו ליונים ואולי יזיקו גם לנו, בני האדם). אסתטיקה היא גורם חשוב, שנלקח גם הוא בחשבון. 

ניתן לקבל התקנה ע"י טכנאי מוסמך של חב אי פי סי  , טכנאי  הדואג להתאמה מיטבית  של יחידות הקצה , לשטח הנגוע.